KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9197433

nr 919 7433

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Etsning, Albert Engström (1869-1940), Självporträtt, signerad, motivet: 25 x 20

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

800 kr

Såld:

250 kr

måndag 20 oktober 2014
kl 19:37:46

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström